Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.
Region – Pomorskie

ul. Tatrzańska 19/116
81-814 Sopot

tel. 58 555 78 67

aroTHERM plus – nowy standard pomp ciepła, zasilanie do 75°C


Szczególnie szeroki zakres oferty pomp ciepła firmy Vaillant został dodatkowy rozszerzony o nowy typoszereg – aroTHERM plus. Premiera nowych pomp ciepła miała miejsce podczas międzynarodowych targów branży grzewczo-instalacyjnej ISH 2019. Nowe pompy ciepła Wyznaczają one nowe wysokie standardy na rynku uznawanych za najbardziej zaawansowane źródła ciepła. Można tu wymienić co najmniej 2 główne powody:

  • Możliwość pracy z wysoką temperaturą zasilania instalacji grzewczej nawet do 75°C, nieosiągalną dla standardowych na rynku pomp ciepła (zazwyczaj samodzielnie do 55°C)
  • Zastosowanie naturalnego czynnika chłodniczego R290 całkowicie neutralnego dla warstwy ozonowej, o minimalnym wpływie na efekt cieplarniany (GWP = 3, a więc kilkaset niższy od powszechnie stosowanych na rynku)

Instalacja z grzejnikami? To nie stanowi już przeszkody dla zastosowania pompy ciepła.

Pompy ciepła aroTHERM plus stwarzają nowe możliwości stosowania tego rodzaju urządzeń także w budynkach istniejących, gdzie wymagana jest podwyższona temperatura wody grzewczej. Temperatura wody grzewczej może wynosić do 75°C. Aż do -10°C na zewnątrz na zasilaniu utrzymywana może być temperatura 65°C. To oznacza, że stary budynek poddany nawet lekkiej termomodernizacji ma szansę być ogrzewany samodzielnie pompą ciepła powietrze/woda aroTHERM plus. Jeśli będzie potrzeba włączania drugiego źródła ciepła (kocioł, grzałka elektryczna) to jego praca będzie wymagana sporadyczne w ciągu roku. Oczywiście warunkiem jest tutaj prawidłowo wykonany dobór pompy ciepła dla potrzeb budynku.

Mała działka? Dom szeregowy? Nie stanowi to problemu dla wyjątkowo cichej pompy ciepła.

Pompy ciepła aroTHERM plus zbudowane są z zastosowaniem sprawdzonej technologii Sound Safe System. To szereg rozwiązań konstrukcyjnych wprowadzonych szczególnie w obrębie samej sprężarki, ale także w obiegu chłodniczym i obudowie zewnętrznej. Dzięki nim obniżone zostają do minimum drgania własne i wtórne urządzenia. W efekcie tego podczas pracy z jednostki zewnętrznej wydobywa się ledwie słyszalny szum. W trybie cichej pracy poziom hałasu w odległości 3 m wynosi zaledwie 28 dB(A), to jest porównywalnie z szelestem liści. Jeżeli z okolicy dochodzą odgłosy, to praca pompy ciepła może być na ich tle w ogóle niesłyszalna. Dlatego pompę ciepła aroTHERM plus można z powodzeniem wykorzystywać np. w budynkach szeregowych czy też zabudowanych na małych działkach.

Wysokie wymagania komfortu ciepłej wody użytkowej? Dla wysokotemperaturowej pompy ciepła to standard.

Pompy ciepła aroTHERM plus pracując z podwyższoną temperaturą wody grzewczej mogą nie tylko spełniać wymagania ogrzewania budynków modernizowanych. W standardzie uzyskuje się także podwyższoną wydajność podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jej wyższa temperatura w podgrzewaczu pojemnościowym oznacza, że będzie jej też więcej do wykorzystania gdyż do celów użytkowych miesza się ją z wodą zimną (optymalna temperatura kąpieli to 30-35°C). Pompa ciepła aroTHERM plus może współpracować z jednostką wewnętrzną uniTOWER plus z integralnie zabudowanym podgrzewaczem ciepłej wody.

Szybki i sprawny przebieg prac montażowych pompy ciepła, to także korzyść dla jej właściciela.

Pompy ciepła aroTHERM plus są szczególnie przyjazne w montażu. Przy standardowym zakresie prac budowlano-instalacyjnych, zabudowa urządzenia zajmuje zwykle 1 dzień. Jest to w pierwszej kolejności wynikiem jego konstrukcji. Jako pompa ciepła typu powietrze/woda nie wymaga prac ziemnych. Dodatkowo całkowicie hermetyczna budowa obiegu chłodniczego eliminuje konieczność jego napełniania. Konstrukcja typu monoblok skraca do minimum zakres prac instalacyjnych i nie wymaga od instalatora posiadania specjalnych uprawnień (F-gaz) i narzędzi.

Poznaj pompę ciepła aroTHERM plus w filmie promocyjnym.

Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.
Region – Pomorskie

ul. Tatrzańska 19/116
81-814 Sopot

tel. 58 555 78 67